Nad Polskę nadciągają ulewne deszcze, gradobicia i burze. Uwaga na uprawy!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 12 czerwca 2015 15:26

Nad Polskę nadciągają ulewne deszcze, gradobicia i burze. Uwaga na uprawy! fot. shutterstock

Połączenie gorącego i wilgotnego powietrza zawsze kończy się gwałtownymi burzami. Przez najbliższe trzy dni błyskawic, ulew, gradobić i porywistego wiatru powinniśmy się spodziewać niemal przez cały weekend - podał serwis twojapogoda.pl.


Już od piątku (12 czerwca) możemy spodziewać się ulewnych deszczy z gradem. Z biegiem dnia zjawiska będą przybierać na intensywności. Największa aktywność burzowa oczekiwana jest po południu, wieczorem i wczesną nocą.

Najbardziej niebezpiecznych burz spodziewać się można w województwach zachodnich, południowych i centralnych, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. 

Synoptycy spodziewają się ulewnych deszczy nawet do 50 mm deszczu. Grad może mieć średnicę do 3-5 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90-100 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie. Możliwa trąba powietrzna.

Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie nawałnicy, która może uszkodzić nie tylko uprawy rolne, tunele, szklarnie ale także budynki gospodarcze oraz domy mieszkalne.  

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM