Nad Polskę nadciąga fala upałów. Czekają nas kolejne burze?

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 30 lipca 2015 16:24

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Czekają nas kolejne burze? Od niedzieli z każdym dniem temperatura będzie coraz wyższa. Po fali upałów nadciągną kolejne burze?/ fot. shutterstock

Przyzwyczailiśmy się, że przełom lipca i sierpnia przynosi nam najdłuższe i najsilniejsze fale upałów. Tak było w 2013 roku i tak też będzie tym razem. Cały przyszły tydzień minie pod znakiem żaru, niewykluczone, że miejscami rekordowego – podaje twojapogoda.pl.

Z każdy dniem temperatura będzie coraz to wyższa, a w niedzielę (2.08) przekroczy w cieniu 30 stopni. To będzie pierwszy bardzo gorący dzień, który rozpocznie najdłuższą i najbardziej intensywną falę upałów w tym sezonie.

Od połowy przyszłego tygodnia upalnie będzie już na przeważającym obszarze kraju. Najgoręcej będzie na południu i w centrum, nawet do 34 stopni. W czwartek (6.08) żar stanie się trudny do zniesienia, ponieważ późnym popołudniem termometry wskażą na południu i południowym wschodzie do 35-36 stopni.

Dopiero w następny weekend (8-9.08) chłodny front atmosferyczny zacznie wypychać zwrotnikowe masy powietrza na wschód, przynosząc orzeźwiające deszcze, którym mogą towarzyszyć bardzo gwałtowne, niewykluczone, że również niszczycielskie burze.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM