Na ulicach Kijowa stanęły lodówki z jedzeniem dla potrzebujących

Autor: PAP 28 grudnia 2016 15:22

Na ulicach Kijowa stanęły lodówki z jedzeniem dla potrzebujących Na ulicach stolicy Ukrainy, Kijowa, pojawiły się lodówki, w których w okresie świątecznym można pozostawiać jedzenie dla potrzebujących / fot. pixabay

Na ulicach stolicy Ukrainy, Kijowa, pojawiły się lodówki, w których w okresie świątecznym można pozostawiać jedzenie dla potrzebujących – informują lokalne media. Autorzy pomysłu to zwolennicy foodsharingu, ruchu zachęcającego do dzielenia się żywnością.

Na lodówkach z napisem "Podziel się jedzeniem" umieszczono prośbę o pozostawianie w nich jedzenia dla potrzebujących. "Jedynym sposobem tworzenia dobra jest dzielenie się nim z innymi" - zachęcają pomysłodawcy.

Ustawili oni w Kijowie pięć takich lodówek, jednak dwie z nich niemal natychmiast ktoś zabrał. Pozostałe trzy dobrze wykonują swoją funkcję - twierdzą, cytowani przez portal Dreamkyiv. "Chłopcy mówią, że było im przykro, ale i zmusiło ich do zastanowienia się nad ulepszeniem swojego pomysłu. Myślą więc nad ustawieniem na ulicach żółtych, drewnianych, ręcznie robionych szaf" - czytamy.

Rozstawione lodówki także są żółtego koloru. Pomysłodawcy nie mówią, gdzie się one znajdują oraz nie chcą ujawnić swoich nazwisk. "Martwią się, że władze mogą żądać zezwoleń, a w związku z ich brakiem punkty mogą być zlikwidowane" - pisze Dreamkyiv.

Z publikowanych w internecie zdjęć wynika, że mieszkańcom Kijowa pomysł się spodobał. Na półkach lodówek widać artykuły spożywcze, których, biorąc pod uwagę trwający na Ukrainie około trzech tygodni okres świąteczny, może tylko przybywać. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM