Na ŚDM rozdanych zostanie blisko 100 ton żywności

Autor: www.sadyogrody.pl/ARR 29 lipca 2016 09:43

Na ŚDM rozdanych zostanie blisko 100 ton żywności Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego przygotowało 50 tys. jabłek, 50 tys. marchwi, 50 tys. kabanosów drobiowych i 50 tys. jogurtów. / fot. arr.gov.pl.

Na trwające w Krakowie Światowe Dni Młodzieży Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego przygotowało 50 tys. jabłek, 50 tys. marchwi, 50 tys. kabanosów drobiowych i 50 tys. jogurtów. W sumie blisko 100 ton żywności. Do czwartku rozdano pielgrzymom połowę.

W ostatnim tygodniu lipca Kraków stał się stolicą świata. Do stolicy Małopolski przyjechała młodzież ze wszystkich kontynentów. Dla większości z nich to pierwsza wizyta w naszym kraju. W Pawilonie Polskim, który z każdym kolejnym dniem  jest odwiedzany przez coraz to większą liczbę pielgrzymów, Ministerstwo Rolnictwa wraz z Agencją Rynku Rolnego przygotowała nie tylko wystawę i prezentację polskiego rolnictwa, ale także degustację jabłek, marchewek, kabanosów drobiowych i jogurtów.

W pierwszych dniach ŚDM rozdano blisko połowę produktów, które przygotowane zostały pod hasłem „Poland tastes good”. Na pytanie, czy im smakuje  odpowiadają „bardzo” i to we wszystkich językach świata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM