MyZbieramy.pl - portal łączący rolników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce i warzywa

Autor: www.sadyogrody.pl 07 lipca 2017 08:49

MyZbieramy.pl - portal łączący rolników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce i warzywa fot. shutterstock.com

Wspólne, rodzinne wyjazdy na zbieranie borówek, malin, brzoskwiń, a nawet na wykopki, pomimo, że nie ma się własnego pola? Pomoże w tym nowy portal MyZbieramy.pl, stworzony przez tarnowian. Łączy on rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech.

Patronat nad MyZbieramy.pl objęły m.in. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Małopolska Izba Rolnicza, magazyn AGRO Profil, SITR Not. 

Koncepcja ta idealnie wpisuje się w ideę skrócenia łańcucha dystrybucji żywności „prosto z pola na stół”. Żywność może być zdrowsza, tańsza, wyższej jakości. Osobisty zbiór płodów rolnych to także gwarancja źródeł ich pochodzenia, obserwacji warunków w jakich jest wytwarzana, a także budowanie dobrych relacji między konsumentem a producentem. Projekt doskonale wpisuje się we współczesne hasło „myśl globalnie - jedz lokalnie”.

Portal będzie wspierać lokalnych rolników, bo płatność za zbiory nastąpi od razu w gospodarstwie. Jednocześnie osoby zbierające kupią warzywa, owoce dużo taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować zdecydowanie niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo.

MyZbieramy.pl ma pomóc, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i ostatecznie owoce, warzywa zostają na polu.

Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują darmowe konto. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy.pl. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 40 dni, w każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających. Zbierający mogą szybko znaleźć ofertę blisko swojego domu korzystając z wyszukiwarki na MyZbieramy.pl.

Po założeniu swojego konta otrzymuje się dostęp do dokładnych danych o ofercie, adresie, numerze telefonu kontaktowego. Wszystkie opcje na portalu są bezpłatne. 

Na portalu rolnicy mogą także za darmo zamieścić oferty pracy sezonowej, jeśli poszukują osób do zbierania. Dostępny jest również dział ogłoszeń sprzedaży w gospodarstwie owoców, warzyw, przetworów.

Portal planuje utrzymywać się z reklam, a w przyszłości z promowanych ofert. Współpracuje z organizacjami rolniczymi mediami o tematyce rolniczej, portalami o zdrowiu, odżywianiu się i wychowywaniu dzieci. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM