Miód z miasta mniej zanieczyszczony niż ze wsi?

Autor: Puls Biznesu 27 marca 2017 12:41

Miód z miasta mniej zanieczyszczony niż ze wsi? fot. shutterstock.com

- Pomysł na własny ul w miejskim ogrodzie, na tarasie lub dachu biurowca zyskał na popularności do tego stopnia, że powstał nawet start-up — Pszczelarium.pl — zapełniający tę niszę i oferujący na większą skalę usługi prowadzenia miejskiej pasieki na zlecenie. Pszczelarium prowadzi z powodzeniem już 100 uli w Warszawie, w większości dla firm – czytamy w Pulsie Biznesu.

Maciej Bartoń ze Stowarzyszenia Polska Ekologia, kierujący laboratorium UO-Technologia, podczas Forum Pszczelarzy Miejskich mówił, że miód z pasieki na dachu hotelu Regent oraz z pasieki Deutsche Banku przebadał bardzo dokładnie w różnych kierunkach, również pod kątem obecności metali ciężkich czy pestycydów. Zapewnił, że może wszystkich uspokoić, że jest on bardzo czysty.

W wielu przypadkach okazało się również, że miód z Warszawy może być mniej zanieczyszczony niż pochodzący od pszczół z terenów wiejskich. Wszystko przez to, że pola uprawne w znacznym stopniu są skażone przez środki ochrony roślin, nieobecne na taką skalę w zieleni miejskiej.

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM