Minionej nocy temperatura spadła poniżej zera. To nie koniec przymrozków!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 07 czerwca 2016 14:07

Minionej nocy temperatura spadła poniżej zera. To nie koniec przymrozków! Przygruntowe uprawy należy chronić przed chłodem/ fot. shutterstock.com

Rolnicy i ogrodnicy będą martwić się o swoje uprawy do końca tygodnia. Niskie temperatury mogą niekorzystnie wpływać na rozwój krzewów owocowych i truskawek. Przygruntowe uprawy należy chronić przed chłodem, np. osłaniając je włókniną – informuje serwis Twojapogoda.pl.

We wtorek nad ranem na północy, wschodzie, w centrum kraju i na terenach górzystych temperatura na wysokości klatki meteorologicznej, a więc na 2 metrach, spadła poniżej 5 stopni. Najzimniej było miejscami na Pomorzu, Podlasiu i Mazowszu, zaledwie od 1 do 3 stopni.

Biegunem zimna były Kozienice w woj. mazowieckim, tam temperatura spadła do 1,2 stopnia. Jednak przy gruncie było jeszcze zimniej, lekko poniżej zera. W Suwałkach, Białymstoku, Siedlcach, Łebie i Lęborku odnotowano minus 1 stopień. Z kolei w Toruniu, Olsztynie, Lublinie, Kozienicach, Ostrołęce i Terespolu było zero.

Noc z wtorku na środę przyniesie duże spadki temperatury w województwach wschodnich i południowych. Po krótkiej przerwie nietypowe chłody wrócą w nocy z czwartku na piątek, tym razem głównie na północny wschód. Ostatnią zimna noc spodziewana jest z soboty na niedzielę.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM