Millenialsi chętnie wybierają roślinną dietę i wege lokale

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 12 czerwca 2017 15:24

Millenialsi chętnie wybierają roślinną dietę i wege lokale fot. shutterstock

Główną grupą docelową lokali wegetariańskich i wegańskich są Millenialsi. Najwięcej osób z tego właśnie pokolenia jest na diecie roślinnej - zapewnia Karolina Liberka, Business Development Deputy Director z agencji marketingowej Feno.

Jak mówi serwisowi portalspozywczy.pl Karolina Liberka, Millenialsi to grupa, która na tle innych pokoleń najwięcej podróżuje, a więc ma możliwość czerpania inspiracji kulinarnych z wielu kultur. To Millenialsi zdecydowanie najwięcej wydają na „przyjemności”, czyli m.in. jedzenie na mieście.

Jej zdaniem, aby lokal serwujący jedzenie wege cieszył się powodzeniem…nie może być tylko wege z nazwy. Autentyczność ma bowiem dla Millenialsów ogromne znaczenie.

–  Dieta roślinna to de facto styl życia, a więc miejsce, w którym klient chce spędzić czas, musi wyznawać te same wartości. Czasy, w których każdy mógł otworzyć lokal wegański czy wegetariański, już dawno minęły. Konsumenci są wyedukowani w zakresie tego, jak powinna wyglądać ich dieta. Lokale muszą być przygotowane i brać sobie do serca opinie gości, bo jest to główna determinanta przy wyborze miejsca, w których chcemy zjeść i spędzić czas. W dobie mediów społecznościowych jedna przykra sytuacja dla klienta może zniszczyć biznes na wiele miesięcy. Takich przykładów obserwujemy bardzo dużo – mówi Liberka.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM