Marzec przyniesie pierwszy podmuch wiosny. Będzie ciepło i deszczowo

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 03 marca 2016 11:18

Marzec przyniesie pierwszy podmuch wiosny. Będzie ciepło i deszczowo Niestety, marzec będzie nie tylko ciepły, ale też dość mokry, szczególnie w południowych regionach kraju, gdzie często docierać będą wilgotne układy niżowe znad południowej Europy/ fot. shutterstock

Możemy odetchnąć z ulgą, bo marzec będzie ciepłym miesiącem. Największych anomalii temperatury powinniśmy się spodziewać we wschodnich regionach kraju, bo tam będzie najcieplej. Im dalej na zachód, tym temperatura będzie bliższa normie - informuje twojapogoda.pl.

Pierwsza połowa marca będzie nam przynosić systematyczny, ale powolny wzrost temperatury. Pierwsze wyraźne powiewy wiosny odczujemy już w drugiej dekadzie miesiąca. Pod koniec marca będzie się nie tylko bardzo ciepło, ale też słonecznie.

Niestety, marzec będzie nie tylko ciepły, ale też dość mokry, szczególnie w południowych regionach kraju, gdzie często docierać będą wilgotne układy niżowe znad południowej Europy. To oznacza, że tak częste i obfite opady, jak w lutym, mogą się powtórzyć. Im dalej na północ, tym opadów będzie mniej i tym ich sumy będą bliższe normy.

Ciepłe i wilgotne oblicze marca to dobre wieści dla rolników i ogrodników. Jednak jeśli padać będzie zbyt często, to pola uprawne zmienią się w błoto, a to utrudniać będzie prace rolnicze. Jednak po wyjątkowo suchym roku, każda kropla deszczu jest na wagę złota. 

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM