Liczba użytkowników portalu SadyOgrody.pl przekroczyła 100 tys.

Autor: www.sadyogrody.pl 04 lipca 2017 16:05

Liczba użytkowników portalu SadyOgrody.pl przekroczyła 100 tys.

Portal SadyOgrody.pl, należący do Grupy PTWP, zanotował w czerwcu br. ponad 104 tys. unikalnych użytkowników. Najchętniej odwiedzanymi podstronami były: „Prawo i dotacje”, „Owoce” oraz „Agrotechnika”.

Portal SadyOgrody.pl jest źródłem najbardziej aktualnych informacji dotyczących rynku owoców i warzyw – ich cen, przetwórstwa, porad z zakresu nawożenia, ochrony roślin oraz technik sadowniczo-ogrodniczych. Regularnie na jego łamach pojawiają się artykuły dotyczące dopłat i dotacji dla rolników oraz zmian legislacyjno-prawnych.

W czerwcu br. czytelnicy portalu sięgali przede wszystkim po informacje dotyczące niepewnych szacunków zbiorów owoców i warzyw, związanych z wiosennymi przymrozkami oraz idących za tym przewidywań cenowych. Uwagę skupiały także doniesienia o sytuacji na rynku pracy i problemach z pozyskaniem pracowników sezonowych. Na przestrzeni ostatniego miesiąca w dziale „Agrotechnika” zamieszczono szereg porad, m.in. o zwalczaniu mszycy w sadach jabłoniowych i mączniaka rzekomego na plantacjach ogórków czy też aktualne zalecenia odnośnie ochrony roślin jagodowych przed chorobami. Na wzrost oglądalności wpłynęły również unikalne badania cen hurtowych truskawek i czereśni, obrazujące aktualne ceny oraz trendy w tym sezonie.

Najczęściej odwiedzanymi przez czytelników podserwisami były: „Prawo i dotacje”, „Owoce” oraz „Agrotechnika”.

– W kolejnych tygodniach zaproponujemy naszym czytelnikom wiele równie ciekawych artykułów oraz wywiadów z przedstawicielami branży. Nadal będziemy monitorować ceny owoców sezonowych, a w dalszej kolejności – jabłek, gruszek, a także warzyw. Będziemy na bieżąco informować o możliwościach sprzedaży tych surowców, o nowych rynkach eksportowych oraz cenach. Zapytamy naukowców z dziedziny ogrodnictwa o zalecenia agrotechniczne dla upraw, a urzędników i ekspertów ds. finansów – o warunki pozyskania atrakcyjnego finansowania inwestycji w gospodarstwach – zapowiada Paulina Mroziak, redaktor prowadząca serwisu.

Na łamach SadyOgrody.pl wkrótce pojawi się również informacja o III edycji konferencji „Sady i Ogrody”, która odbędzie się 20 listopada na Stadionie PGE Narodowy. Gośćmi wydarzenia będą eksperci rynkowi, prezesi czołowych polskich grup producenckich oraz naukowcy z dziedziny warzywnictwa i sadownictwa.

Serwis ma również swój profil w serwisie społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/sadyogrodypl/. Znaleźć tam można m.in. najświeższe informacje z portalu, galerie zdjęć, filmy, a także gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

 

Grupa PTWP SA - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji, obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP–ONLINE Sp. z o.o., o której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM