Krasnoludki na wrocławskim rynku też wspierały akcję „Adoptuj pszczołę”

Autor: www.sadyogrody.pl/www.greenpeace.org 27 września 2016 09:07

Krasnoludki na wrocławskim rynku też wspierały akcję „Adoptuj pszczołę” fot. shutterstock.com

W sobotę rano na większości rzeźb na wrocławskim rynku i okolicach pojawiły się pszczele akcenty. Wszystkiemu towarzyszy pytanie: „Jeśli pszczoły znikną z powierzchni ziemi, kto będzie zapylał warzywa i owoce? Krasnoludki?!". Wydarzenie zostało przygotowane przez wrocławskich wolontariuszy Greenpeace i ma zachęcić do udziału w akcji „Adoptuj pszczołę".

Akcja wolontariuszy Greenpeace sytuuje się na styku aktywizmu i działalności artystycznej. Dzięki interwencji w przestrzeni publicznej – przebrania lubianych przez wszystkich wrocławskich krasnali - atrakcji turystycznej i symbolu miasta, wolontariusze chcą zwrócić uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest trudna sytuacja pszczół i innych owadów zapylających wywołana działalnością człowieka - przede wszystkim stosowaniem szkodliwych pestycydów.

- Pszczoły, podobnie jak bajkowe krasnoludki, są niewielkie, ale bardzo ciężko pracują. Pytanie, jak długo, gdyż działalność człowieka w bardzo negatywny sposób wpływa na pszczoły - zarówno te hodowlane, jak i dziko żyjące. Likwidując łąki i nieużytki pozbawiamy je miejsc, w których mogą odżywiać się i mieszkać; tworząc duże uprawy monokulturowe, zubażamy ich dietę, a stosując szkodliwe pestycydy - po prostu je zabijamy. Czas to zmienić i zacząć pomagać pszczołom! Choćby poprzez stronę adoptujpszczole.pl - mówi Małgorzata Żukowska, koordynatorka wrocławskiej grupy Greenpeace.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM