Kontynuacja burzowej aury. Pogoda jednak zacznie się "uspokajać"

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 29 czerwca 2017 10:21

Kontynuacja burzowej aury. Pogoda jednak zacznie się "uspokajać" fot. shutterstock

Drugi dzień z rzędu powielać się będzie scenariusz gorącego popołudnia, po którym szaleć będą burze, miejscami z gradem i wichurami - informuje twojapogoda.pl.

Dzisiaj (29.06) kontynuacja burzowej aury, najpierw jednak spodziewamy się wysokich temperatur, które w godzinach popołudniowych mogą dochodzić do około 30 stopni. W tym czasie zaczną się ponownie piętrzyć chmury burzowe. Przyniosą one po południu i wieczorem ulewy, a miejscami także gradobicia i wichury, które mogą powodować szkody.

Największe natężenie burze będą mieć w województwach wschodnich i północnych. W ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm a porwisty wiatr osiągnie do 90 km/h. 

Pogoda zacznie się uspokajać dopiero w nocy z czwartku na piątek (29/30.06), najpierw w dzielnicach zachodnich, południowych i centralnych, a najpóźniej na północy i wschodzie kraju. Mimo, że burze zanikną, to jednak przez całą noc może miejscami obficie padać. Jutro (30.06) burze wrócą do wielu regionów, ale będą już dużo słabsze.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM