Koniec października upłynie pod znakiem ciepłej i słonecznej pogody

Autor: www.sadyogrody.pl/www.twojapogoda.pl 23 października 2015 11:06

Koniec października upłynie pod znakiem ciepłej i słonecznej pogody Ostatnia dekada października zapowiada się nie tylko ciepło, lecz również słonecznie/ fot. shutterstock

Ostatnia dekada października zapowiada się nie tylko ciepło, lecz również słonecznie. Przy błękitnym niebie termometry mogą pokazywać w cieniu nawet powyżej 15 stopni - podaje twojapogoda.pl.

O tej porze roku najbardziej przyjemną pogodę zawdzięczamy wyżom. W perspektywie następnego tygodnia będą one licznie wędrować przez Polskę, przynosząc nam stopniową poprawę aury. 

Przez cały przyszły tydzień będzie sucho i ciepło, jak na kres października. Temperatura wyniesie przeważnie od 10 stopni na północy i wschodzie do 15 stopni na zachodzie i południu kraju. Nie można wykluczyć, że w najcieplejszych dniach na Śląsku czy w Małopolsce będzie nawet 16-17 stopni w cieniu.

W nadchodzącym tygodniu naszym sprzymierzeńcem będzie wysoka temperatura, która sprawi, że powietrze będzie szybciej ogrzewać się i osuszać. Dzięki temu chmury będą wyparowywać odsłaniając błękitne niebo.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM