Jedzenie owoców i warzyw dobrze wpływa na sylwetkę i libido

Autor: www.wp.pl/www.sadyogrody.pl 03 lutego 2016 11:09

Jedzenie owoców i warzyw dobrze wpływa na sylwetkę i libido

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego żywienia. Najnowsze badania naukowców z Harvard School of Public Health oraz the University of East Anglia donoszą, że substancje zawarte w owocach i warzywach mają również wpływ na utrzymanie smukłej sylwetki. W naturalny sposób podkręcają także libido - informuje serwis wp.pl.

Chodzi główne o warzywa i owoce, które są źródłem antocyjanów. To związki roślinne odpowiadające m.in. za kolor i smak. Najwięcej antocyjanów znajduje się w winogronach, borówkach, jagodach, jeżynach i truskawkach. To właśnie te owoce warto włączyć do diety, jeśli chcemy szybciej schudnąć.

Z eksperymentu przeprowadzonego przez naukowców wynika, że osoby w średnim wieku, które jedzą dużo produktów bogatych we flawonoidy, są szczuplejsze, wolniej przybierają na wadze i mają lepszy metabolizm. Już pół szklanki winogron albo borówek dziennie wystarczy, by szybko zobaczyć takie efekty.

Eksperci przekonują, że jedzenie owoców i warzyw dobrze wpływa na sylwetkę, bo m.in. hamuje apetyt i zmniejsza wchłanianie tłuszczów z pożywienia. Jednocześnie ostrzegają, że to tylko kropla w morzu prawidłowych nawyków żywieniowych. Gdy chcemy schudnąć, musimy myśleć o zróżnicowanej, zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Same owoce i warzywa to za mało.

Czytaj więcej na wp.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM