Jabłko zostanie symbolem gminy Warka

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 24 listopada 2016 10:14

Jabłko zostanie symbolem gminy Warka JABŁKOWA WARKA to inicjatywa, która ma na celu uczynić z jabłka symbol Warki. / fot. za jablonka.info

Jabłko ponad wszystko, takie jest założenie projektu Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji realizowanego przez lokalne organizacje i instytucje - informuje jabłonka.info.

Pięć lokalnych organizacji wspólnie z instytucjami z terenu gminy Warka zainicjowało projekt Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji, którego celem jest uczynienie z jabłka symbolu ziemi wareckiej, znaku szczególnego z którym będzie mógł się identyfikować każdy mieszkaniec Warki.

JABŁKOWA WARKA to inicjatywa, która ma na celu uczynić z jabłka symbol Warki. Poprzez turystykę jabłkową, ożywienie wareckiego rynku, przyjazną obecność jabłka w przestrzeni publicznej Warki oraz ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców w klimacie jabłkowym, inicjatorzy projektu zachęcali zebranych by uczynić z tego owocu – pasję i symbol rodzinnej gminy. Projekt zainicjowała grupa liderów ze: Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego KULTYWATOR z Bończy, Stowarzyszenia na Rzecz Aktywności Lokalnej ANIMATOR, Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach oraz Gminnej Instytucji Kultury – Dworek na Długiej, pozyskując dofinansowanie ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na jego realizację.

Więcej w serwisie jabłonka.info. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM