Jabłko stało się znakiem rozpoznawczym gminy Mstów

Autor: www.funduszeue.wp.pl/www.sadyogrody.pl 04 listopada 2015 09:36

Jabłko stało się znakiem rozpoznawczym gminy Mstów Gmina Mstów od lat znana jest z produkcji jabłek/ fot. shutterstock

Mstów to niewielka wiejska gmina w województwie śląskim. Władze miasta długo zastanawiały się co mogłoby być znakiem rozpoznawczym miasta. A stało się nim... jabłko - podaje serwis funduszeue.wp.pl.

Jak mówi Adam Markowski, zastępca wójta, gmina nie miała własnych pomysłów, więc zgłosiła się do programu zorganizowanego przez "Design Silesia". Eksperci grupy przyjechali, rozejrzeli się i zdecydowanie powiedzieli: "jabłko ma być waszym symbolem".

Gmina Mstów od lat znana jest z produkcji tych owoców. Sady, tłocznie soków, sortownie, chłodnie do przechowywania jabłek są niemal każdym gospodarstwie.

Ważnym elementem strategii promocyjnej Mstowa jest też znak graficzny, który znalazł się na wszystkich regionalnych produktach. Dzięki temu dżemy, soki czy cydr z Mstowa stały się łatwo rozpoznawalne, łatwiej niż produktom było im zdobyć markę i rynek.

„Design Silesia” to projekt, którego celem było dobre zaprojektowanie przestrzeni i usług na Śląsku. Działanie było możliwe dzięki środkom z Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej w serwisie funduszeue.wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM