Jabłko - główny bohater wystawy na EXPO 2015

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 17 lipca 2015 10:56

Jabłko - główny bohater wystawy na EXPO 2015 Jabłko jest motywem przewodnim w polskim pawilonie na Expo 2015; fot. shuterstock

Polska Organizacja Turystyczna wraz z regionem małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, lubelskim oraz gminami nadmorskimi i Warszawą przygotowała prezentacje, które mają przybliżyć niepowtarzalną specyfikę polskich regionów gościom Światowej Wystawy EXPO 2015. Motywem przewodnim wszystkich prezentacji jest jabłko - każdy region interpretuje to założenie w inny, kreatywny sposób.

Program wydarzeń zawiera elementy bezpośrednio nawiązujące do projektu Pawilonu Polski, czyli sadu oraz jabłka - Cudownej Krainy Jabłka - The Wonderland of Apple z całą feerią barw
i kształtów, atrakcyjnością, różnorodnością, pozytywną energią i ze smacznym polskim jabłkiem w roli głównej. Dziewięć tygodni aktywności i promocji Polski                     w strefie przed Pawilonem Polski oraz w sali regionów łączy spójna, prosta opowieść o jabłku, które rośnie i dojrzewa w towarzystwie odwiedzających Pawilon Polski.

- Wszyscy goście byli częstowani jabłkami, również w postaci soku oraz „chipsów”, czyli suszonych kawałków jabłek oraz – cieszącymi się równie dużym powodzeniem – krakowskimi krówkami. Można było spróbować również waty cukrowej, zwykle dostępnej w różnych zaułkach Krakowa – mówi Katarzyna Gądek Wicedyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta Krakowa, który jako pierwszy zaprezentował się w cyklu tygodni promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. – Wszystkie  te atrakcje oraz wartość estetyczna całości spowodowały, że już w połowie tygodnia średnia liczba osób przychodzących do Pawilonu Polskiego wzrosła z czterech do sześciu tysięcy! Prostota i nowoczesność formy, na którą postawiono nacisk podczas tej kampanii, przy jednoczesnym wyeksponowaniu symboli oraz tradycji miasta i regionu, pokazały Polskę, Kraków jako niezwykle atrakcyjny cel podróży – dodaje Katarzyna Gądek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM