Gwałtowne burze z ulewnym deszczem i gradem przeszły nad Polską

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 22 sierpnia 2016 10:20

Gwałtowne burze z ulewnym deszczem i gradem przeszły nad Polską W niedzielę przeszły gwałtowne burze z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem./ fot. shutterstock.com

Ulewy spowodowały podtopienia, a wichury zrywały dachy. Nad Górnym Śląskiem przeszła trąba powietrzna, która łamała drzewa niczym zapałki – informuje serwis twojapogoda.pl.

W niedzielę na południu, wschodzie i w centrum kraju przeszły gwałtowne burze z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. W ciągu godziny potrafiło spaść 30 mm deszczu, grad miał średnicę 1-2 cm, a wiatr osiągał powyżej 90 km/h. Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na Górnym Śląsku, gdzie około godziny 13:30 przeszła trąba powietrzna. 

Na zachodzie kraju przez dobę występowały ciągłe, obfite deszcze. Największe sumy opadów odnotowano na Dolnym Śląsku i Pomorzu. 

Od poniedziałku zapowiadana jest całkowita odmiana pogody. Prawie w całym kraju popada, najmocniej i najdłużej we wschodnich województwach. Miejscami może też słabo zagrzmieć. Temperatura dojdzie maksymalnie do 22-23 st. C

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM