Greenpeace: Polacy adoptowali ponad 100 tysięcy pszczół

Autor: www.sadyogrody.pl/Greenpeace 23 października 2015 09:53

Greenpeace: Polacy adoptowali ponad 100 tysięcy pszczół W połowie października zakończyła się trzecia edycja akcji społecznej Greenpeace „Adoptuj pszczołę”, podczas której zebrano ponad 200 tysięcy złotych na badania naukowe nad sytuacją pszczół w Polsce/ fot. shutterstock

Zakończyła się trzecia edycja akcji społecznej Greenpeace „Adoptuj pszczołę”, podczas której zebrano ponad 200 tysięcy złotych na badania naukowe nad sytuacją pszczół w Polsce. Wirtualne pszczoły adoptowało prawie 7 tysięcy osób, dzięki czemu jest to jedna z największych akcji crowdfundingowych w kraju pod względem liczby wspierających.

Celem trzeciej odsłony „Adoptuj pszczołę” jest Wielki Spis Zapylaczy, czyli szereg badań naukowych nad pszczołami w Polsce. Projekty badawcze prowadzone będą we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz naukowcami związanymi z Wigierskim Parkiem Narodowym. W duchu nauki obywatelskiej, wszyscy chętni będą mogli wspólnie z naukowcami przyczynić się do lepszego zbadania sytuacji pszczół i dzikich owadów zapylających w Polsce. Opiekę merytoryczną badania objął także profesor Waldemar Celary z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Badania rozpoczną się wiosną 2016 roku.

- Tegoroczna edycja „Adoptuj pszczołę” po raz kolejny pokazała, że Polki i Polacy kochają pszczoły i chcą im pomagać. Dzięki tysiącom osób o wielkich sercach udało się zebrać środki na badania, które są niezbędne, by skutecznie chronić owady zapylające. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do „Adoptuj pszczołę” - wspólnie po raz kolejny zrobimy coś dobrego i ważnego dla pszczół - powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji w Greenpeace Polska.

Już po raz trzeci Greenpeace uruchomił specjalną platformę internetową (adoptujpszczole.pl), na której można było adoptować wirtualne pszczoły. Każda adoptowana pszczoła była cegiełką na realizację badań. Przez 5 tygodni akcji udało się zaadoptować ponad 100 tysięcy pszczół. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM