Grad wyrządził duże szkody w uprawach polskich rolników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 20 lipca 2015 10:33

Grad wyrządził duże szkody w uprawach polskich rolników Grad, który spadł w niedzielne popołudnie wyrządził ogromne straty w uprawach/ fot. shutterstock

Niedzielne popołudnie nie należało do spokojnych. Nad Polskę z zachodu nadciągnęły burze, które wielu miejscach wyrządziły potężne szkody w uprawach - podaje serwis farmer.pl.

Jedna z nawałnic przetoczyła się około godziny 18 przez północną część województwa łódzkiego. Intensywnemu wiatrowi i opadom deszczu, towarzyszyło kilkuminutowe gradobicie, które wyrządziło potężne szkody.

Ucierpiały plantacje wiśni, malin, brzoskwiń i moreli. Owoce bardziej dojrzałe opadły na ziemię, a te które pozostały na drzewach są bardzo naruszone, a zatem nie nadają się do dalszej sprzedaży. Co gorsza ucierpiały również same drzewa, wiele z nich jest połamanych, a intensywny opad gradu był w stanie również uszkodzić liście (część jest obita i „podziurkowana”).

Podobna sytuacja jest również w innych województwach, m.in. dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Jak zapowiadają synoptycy, dzisiaj również mogą pojawić się burze.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM