Firma Monsanto stanie przed trybunałem w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości

Autor: alexjones.pl 07 grudnia 2015 14:27

Stowarzyszenie Konsumentów Ekologicznych, Międzynarodowa Fundacja na rzecz Rolnictwa Ekologicznego, związek Regeneration International oraz organizacja Millions against Monsanto, wraz z dziesiątkami innych grup rolniczych i ekologicznych, w przyszłym roku, w Światowy Dzień Żywności, tj. 16 października 2016, zamierzają wnieść oskarżenie do trybunału w Hadze przeciw Monsanto za zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu oraz o ekoeksterminację.

Według organizacji, od początku dwudziestego wieku Monsanto wprowadziło na rynek szereg wysoce toksycznych produktów, które trwale zniszczyły środowisko oraz spowodowały choroby, a nawet śmierć tysięcy ludzi.

Na liście tych substancji znajdują się: PCB, polichlorowane bifenyle, jedne z 12 grup trwałych zanieczyszczeń organicznych, uszkadzają ludzki i zwierzęcy układ rozrodczy, 2,4,5-T, kwas 2,4,5-trichlorofenoksyoctowy, składnik tzw. Agent Orange, który był wykorzystywany przez amerykańskie wojsko podczas wojny w Wietnamie, powoduje wady wrodzone i raka, Lasso, środek ochrony roślin zakazany w Europie, oraz Roundup, najpopularniejszy herbicyd na świecie oraz największy zdrowotny i środowiskowy skandal współczesnej historii. Ten toksyczny środek, uznany za przypuszczalnie kancerogenny przez Światową Organizację Zdrowia, wykorzystuje się m.in. do upraw genetycznie zmodyfikowanych roślin, które są na niego odporne - informuje serwis alexjones.pl.

Polega to na tym, że spryskana roślina GMO przetrwa, pomimo że zginie wszystko dookoła niej. Mechanizm ten wykorzystuje się przede wszystkim w nasionach soi i kukurydzy, które są następnie stosowane jako pasza dla zwierząt oraz jako składnik biopaliw.

Marie-Monique Robin, dziennikarka i autorka filmu oraz książki pt. „Świat według Monsanto” twierdzi, że postawienie Monsanto przed międzynarodowym trybunałem to konieczność, kiedy zapewnienie bezpieczeństwa naszej planecie oraz warunków życia na ziemi są aktualnie tak zagrożone i tak ważne dla każdego z nas. Jej zdaniem tylko przez wspólne działania powstrzymamy ten silnik destrukcji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM