Falę upałów zakończą groźne nawałnice. Uwaga na uprawy!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 25 czerwca 2016 11:21

Falę upałów zakończą groźne nawałnice. Uwaga na uprawy! Front burzowy z zachodniej Europy zmierza w naszym kierunku. Zakończy pierwszą ogólnopolską falę upałów / fot. shutterstock

Front burzowy z zachodniej Europy zmierza w naszym kierunku. Zakończy pierwszą ogólnopolską falę upałów. Zanim jednak nastąpi spore ochłodzenie, czekają nas nawałnice - podaje twojapogoda.pl.

Sobota (25.06) będzie najgorętszym dniem od początku roku. Termometry w godzinach popołudniowych pokażą na przeważającym obszarze od 32 do 34 stopni. Lokalnie będzie jeszcze goręcej, nawet do 35-36 stopni w cieniu. Popołudnie i wieczór miną pod znakiem burz.

W niedzielę (26.06) strefa burz będzie powoli przesuwać się z zachodu na wschód kraju. W województwach zachodnich odczujemy wyraźne ochłodzenie. Po napływie powietrza polarno-morskiego termometry pokażą od 22 do 24 stopni, a więc o 10 stopni mniej niż poprzedniego dnia.

Na pozostałym obszarze kraju, gdzie burze zaczną się pojawiać dopiero po południu i wieczorem, temperatura zdoła przekroczyć próg upału i miejscami dobić do 34-35 stopni. 

Przy tak wysokiej temperaturze burze mogą być bardzo silne, z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. W ciągu jednej godziny może spaść nawet 30 mm deszczu, grad mieć średnicę 3 cm, a wiatr osiągać w porywach 90 km/h.

Więcej na twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM