Dziecko z logo marki Gerber i rzeszowska fabryka Nestlé kończą 90 lat

Autor: www.sadyogrody.pl 25 listopada 2016 10:41

Dziecko z logo marki Gerber i rzeszowska fabryka Nestlé kończą 90 lat fot. materiały prasowe

Neslte obchodzi podwójny jubileusz 90-lecia: dziecko z logo marki Gerber i fabryka koncernu w Rzeszowie wytwarzająca produkty Gerber obchodzą swoje okrągłe urodziny.Ann Turner Cook, znana jako „dziecko Gerbera”, właśnie skończyła 90 lat. Jako kilkumiesięczna dziewczynka została sportretowana przez przyjaciółkę swojej matki. Wkrótce po tym rysunek trafił na produkty producenta żywności dla dzieci i stał się oficjalnym znakiem towarowym firmy.

Okrągły 90-letni jubileusz obchodzi w tym miesiącu również rzeszowska fabryka marki Gerber, której historia zaczęła się od słodyczy. W 1926 roku w Rzeszowie powstała Fabryka Cukierków „Alima”. W latach 50. przekształciła się w zakład produkujący przetwory owocowo-warzywne. W 1992 roku została przejęta przez firmę Gerber, która w 2007 roku dołączyła do Nestlé. Dziś fabryka Nestlé w Rzeszowie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących żywność dla dzieci i niemowląt. 

Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM