Dzieci nie chcą spożywać warzyw i owoców na drugie śniadanie

Autor: www.sadyogrody.pl / KUPS 19 sierpnia 2015 14:41

Dzieci nie chcą spożywać warzyw i owoców na drugie śniadanie KUPS dąży do spopularyzowania spożywania przez dzieci owoców i warzyw pod postacią soków i musów; fot. materiały prasowe

Tylko 17 proc. mam potwierdza, że ich dzieci spożywają warzywa na drugie śniadanie. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku owoców, 50 proc. mam deklaruje, że ich dzieci jedzą owoce na drugie śniadanie. To dlatego, że surowe owoce czy warzywa nie zawsze są atrakcyjne dla dzieci.

Według ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, wartościowy posiłek dla dziecka powinien składać się z produktów wielozbożowych, białka, warzyw i owoców w rożnej formie.

Wygodnym dodatkiem do drugiego śniadania są dla dziecka soki i musy. Soki dostępne są w poręcznych buteleczkach lub kartonikach, a musy w wyciskanych saszetkach. Dziecku zdecydowanie łatwiej spożyć sok lub mus niż owoc lub warzywo, a efekt jest ten sam. Dodatkowo dzieciom często odpowiada również to, że w jednym produkcie połączone jest kilka owoców i warzyw, na przykład mus jabłkowo-marchewkowy.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) dąży do spopularyzowania spożywania przez dzieci owoców i warzyw pod postacią soków i musów. Z tej okazji zorganizowało kampanię "Soki i musy witaminy w SMART formie", finansowaną z budżetu Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, stanowiących wkład własny KUPS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM