Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

Autor: www.sadyogrody.pl 13 maja 2016 09:59

Take a Fruit, firma specjalizująca się w dostawie świeżych owoców i warzyw do firm – nawiązała współpracę z EdukacjaŻywieniowa.PL, autorskim projektem edukacyjnym. Wspólnie wdrażać będą zdrowe programy żywieniowe dla pracowników.

Współpraca Take a Fruit oraz EdukacjiŻywieniowej.PL oficjalnie rozpoczęła się w maju. Jej celem jest promocja świadomego i zdrowego odżywiania w miejscu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw i owoców. Impulsem do rozpoczęcia prac nad kompleksowym programem szkoleniowym dla klientów biznesowych była m.in. aktualna Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

- Owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywania i zastąpiły znajdujące się przez długi czas na tym miejscu produkty zbożowe. Widzimy potrzebę przekazywania wiedzy o dobrych nawykach żywieniowych pracownikom firm. Co więcej, wyraźnie dostrzegają ją również polscy pracodawcy, do których codziennie dostarczamy pudełka świeżych owoców i warzyw. W odpowiedzi na te potrzeby Take a Fruit podejmuje współpracę z EdukacjąŻyweniową.PL, aby realnie wpływać na poprawę zdrowia i samopoczucia w miejscu pracy – komentuje Aleksandra Ośko, prezes Take a Fruit.

- Owoce i warzywa to podstawa równowagi naszego organizmu, jednak wciąż zjadamy ich za mało. Świadomość naszych potrzeb żywieniowych ma wpływ na zdrowe wybory, dlatego warto wiedzieć więcej o prawidłowym odżywianiu – komentują specjalistki EdukacjiŻywieniowej.PL. To wszystko, w połączeniu z codzienną porcją zdrowych produktów, stanowi nieodłączny element zbilansowanej diety, która powinna być częścią zdrowego stylu życia. Podpowiadamy, jak dobrze dobrane posiłki w pracy wpływają na stan zdrowia i codzienne samopoczucie – dodają eksperci.

Projekt współtworzony przez Take a Fruit oraz EdukacjęŻywieniową.PL będzie programem szkoleniowym i zestawem gotowych rozwiązań – produktów dla pracowników. 

EdukacjaŻywieniowa.PL to projekt, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o prawidłowym, zdrowym odżywianiu oraz pomoc w trwałej i skutecznej zmianie nawyków żywieniowych. 

Take a Fruit istnieje na rynku od 2011 roku. Misją Take a Fruit jest zastąpienie tradycyjnych biurowych przekąsek owocami, a tym samym podniesienie efektywności, wzrost motywacji i zadowolenia pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM