Dlaczego warto jeść jabłka?

Autor: www.witamina.info.pl/www.sadyogrody.pl 13 listopada 2015 11:04

Dlaczego warto jeść jabłka? Gdybyśmy chcieli wskazać owoc cieszący się największą popularnością na całym świecie, jabłko z pewnością zajęłoby jedno z czołowych miejsc/ fot. shutterstock

Gdybyśmy chcieli wskazać owoc cieszący się największą popularnością na całym świecie, jabłko z pewnością zajęłoby jedno z czołowych miejsc. Naukowcy, których pyta się o to, co przesądza o ogromnym znaczeniu jabłek, z którym mamy obecnie do czynienia zwracają uwagę na to, że owoce te odznaczają się wyjątkowym bogactwem witamin - podaje serwis witamina.info.pl.

W ich składzie pojawia się: witamina A, B1, B2, B3, E, K i PP, skład jabłka imponuje zatem o wiele bardziej niż zestawienie składników suplementów diety dostępnych w aptekach i często zmuszających nas do poniesienia sporych wydatków.

O sile jabłka przesądzają zresztą nie tylko witaminy, ale również: żelazo, magnez, potas, cynk, miedź, krzem i sód. Naukowcy lekarze chwalą również wchodzące w skład jabłek kwasy organiczne: bursztynowy, chinowy, cytrynowy i oczywiście jabłkowy, a także obecne w tych owocach pektyny.

Jak łatwo się domyślić, imponujący skład jabłek przyczynia się do tego, że owoce te mają wyjątkowo duży wpływ nie tylko na stan naszego zdrowia, ale również na wygląd zewnętrzny osób, które jedzą je regularnie. Witamina C jest znakomitym antyutleniaczem wzmacniającym układ odpornościowy, potas reguluje gospodarkę wodną w organizmie, a żelazo wzmacnia osłabione organizmy, dzięki czemu jedzenie jabłek zalecane jest pacjentom zmagającym się z anemią.

Wyjątkowe znaczenie dla ludzkiego organizmu mają również pektyny, które oczyszczają organizm z metali ciężkich, regulują florę bakteryjną, w znaczący sposób wpływają na obniżenie poziomu „złego” cholesterolu, chronią serce i pozwalają na bardziej skuteczną walkę z nadwagą. Niestety, najwięcej pektyn znajduje się w skórce i gnieździe nasiennym jabłka, warto zatem pamiętać, że starannie umytych jabłek wcale nie musimy obierać.

Czytaj więcej w serwisie witamina.info.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM