Dlaczego na pokładach PKP Intercity nie są rozdawane polskie soki?

Autor: www.rynek-kolejowy.pl/www.sadyogrody.pl 24 marca 2017 14:50

Dlaczego na pokładach PKP Intercity nie są rozdawane polskie soki? fot. shutterstock

Patriotyzm gospodarczy to modne hasło, które od niedawna króluje w Polsce. W jego myśl powinno się wspierać rodzimy przemysł gospodarczy. Idąc za ciosem, poseł Jacek Osuch pyta w interpelacji, dlaczego na pokładach PKP Intercity w ramach poczęstunku nie są rozdawane polskie soki. Przewoźnik tłumaczy, że przeszkodą jest tutaj prawo - informuje rynek-kolejowy.pl.

Poseł zachęca, aby w ramach bezpłatnej przekąski zastąpić napoje gazowane smacznymi i zdrowymi produktami polskimi, jak np. tłoczonymi sokami owocowymi lub owocowo-warzywnymi.

Poczęstunek dla pasażerów, na podstawie umowy z PKP Intercity w ramach przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na usługi społeczne, rozdaje Wars. O ile przewoźnik byłby zapewne zainteresowany wspieraniem polskich podmiotów, to o tyle blokuje go prawo. – Ustawa wskazuje na zakaz dokonywania opisu przedmiotu zamówienia w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję. Zakazane jest więc dokonywanie opisu przedmiotu zamówienia nie tylko takiego, który wprost utrudnia uczciwą konkurencję, wskazując na konkretny produkt, lecz także takiego, który hipotetycznie mógłby zaburzyć konkurencję na rynku – wyjaśnia Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w MIB.

Jednocześnie PKP Intercity zapowiada, że będzie częściej przeprowadzać na swoich pokładach akcję wspierania polskich produktów, którą zorganizowano 11 listopada 2016 r. przy współpracy z „Towarzystwem Rozwoju Sadów Karłowych“. Jabłka były wydawane podróżnym jako dodatek do standardowego poczęstunku.

Więcej na rynek-kolejowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM