Dieta Polaków jest bardzo uboga w warzywa, owoce i soki

Autor: PAP/ www.sadyogrody.pl 15 kwietnia 2015 08:16

Dieta Polaków jest bardzo uboga w warzywa, owoce i soki fot. shutterstock

- Ponad 80 proc. mam ma świadomość, że w prawidłowej diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa, jednak zaledwie co trzecia z nich zdaje sobie sprawę, że dobra dieta to pięć porcji warzyw i owoców dziennie - wynika z raportu Millward Brown S.A., który przedstawiono podczas debaty Polskiej Agencji Prasowej i Krajowej Unii Producentów Soków.

Łukasz Bielewicz z Millward Brown, wskazał, że zdaniem ponad 80 proc. kobiet w skład prawidłowej diety powinny wchodzić owoce,  warzywa i soki.-  Polki spontanicznie mają poczucie, że warzywa i owoce są istotnym składnikiem diety – podkreślił ekspert.

Jednak tylko co trzecia badana osoba wiedziała, że w prawidłowej diecie powinno znaleźć się pięć porcji warzyw i owoców. Prawie połowa respondentów (48 proc.) nie umiała odpowiedzieć na pytanie, jakie zgodnie z zaleceniami dietetyków, powinno być dzienne spożycie warzyw i owoców w diecie dzieci i dorosłych.

Niespełna co trzecia badana osoba (27 proc.) stwierdziła, że w diecie własnej jak i swojej rodziny uwzględnia zalecane pięć porcji warzyw i owoców. Najczęstszym powodem niestosowania się do zaleceń jest brak czasu na skomponowanie odpowiednich posiłków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM