Dieta bogata w warzywa i owoce to klucz do dobrego samopoczucia

Autor: PAP 12 lipca 2016 14:22

Dieta bogata w warzywa i owoce to klucz do dobrego samopoczucia Zdrowa dieta, bogata szczególnie w warzywa i owoce nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie fizyczne / fot. shutterstock

Zdrowa dieta, bogata szczególnie w warzywa i owoce nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie fizyczne. Jak wskazują specjaliści, to również klucz do dobrego samopoczucia i sposób na poprawę nastroju.

Profesor Andrew Oswald z Warwick University wskazał, że spożywanie ośmiu porcji warzyw i owoców dziennie jest gwarantem dobrego samopoczucia. - Wyniki naszych badań potwierdzają tezę, że odpowiednia dieta i spożywanie właściwych produktów jest niezwykle ważne dla naszego umysłu - przyznał Oswald.

Wnioski płynące z ostatnich badań potwierdzają wcześniejsze doniesienia naukowców opublikowane w 2013 roku na łamach British Journal of Health Psychology, w trakcie których wykazano związek między dietą bogatą w warzywa i owoce, a nastrojem. Badani deklarowali, że zmieniając dotychczasowe nawyki żywieniowe i sięgając po zdecydowanie większą liczbę warzyw i owoców, odczuwali lepsze samopoczucie, zwiększony poziom energii i ogólnego zadowolenia.

Chcąc poprawić sobie nastrój lepiej nie sięgać po tabliczkę czekolady czy ciężkostrawne dania, a zwyczajnie zadbać o to, aby w codziennym menu znalazło się wystarczająco dużo miejsca na warzywa i owoce, sugerują naukowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM