CBŚP przechwyciło 4 kg kokainy w przesyłce bananów z Kolumbii

Autor: PAP 20 grudnia 2016 10:02

CBŚP przechwyciło 4 kg kokainy w przesyłce bananów z Kolumbii 4 kilogramy kokainy ukryte w transporcie bananów z Kolumbii/ fot. shutterstock.com

4 kilogramy kokainy ukryte w transporcie bananów z Kolumbii przechwycili funkcjonariusze katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Wartość narkotyków wyceniono na 800 tys. zł. Policjanci skierowali wniosek do prokuratury bo wszczęcie śledztwa ws. przemytu.

Jak wynika z wtorkowego komunikatu CBŚP, policjanci uzyskali informację, że w jednym z transportów z bananami, który trafił do śląskiej firmy handlującej owocami jest "dziwna przesyłka". "Na miejscu funkcjonariusze odkryli w jednym z pudeł cztery szczelnie zapakowane pakiety. Policjanci od razu podejrzewali, że mogą to być narkotyki. Ekspertyza potwierdziła, że są to 4 kilogramy kokainy" - czytamy.

Transport nadany był w Kolumbii i przez Niemcy dotarł do Polski. Teraz policjanci ustalają, kto miał być odbiorcą narkotyków.

CBŚP poinformowało, że policjanci skierowali już wniosek do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach o wszczęcie śledztwa ws. przemytu "znacznej ilości narkotyków".

Funkcjonariusze podkreślili, że sprawa jest rozwojowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM