Carrefour stawia na uprawę owoców i warzyw w miastach

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 05 maja 2017 15:16

Carrefour stawia na uprawę owoców i warzyw w miastach fot. shutterstock.com

Sieć Carrefour realizuje we Francji kilka projektów związanych z miejskim ogrodnictwem, głównie z uprawą owoców i warzyw.

Jednym z takich eksperymentów jest uprawa owoców i warzyw na dachu głównego biura w Massy we Francji. Na wydzielonej powierzchni dachu - 200 m2 – Carrefour do uprawy owoców i warzyw zastosował system aeroponiczny. Zaletą systemu jest m.in. rozpylanie wody z substancjami odżywczymi na rośliny, które nie muszą być umieszczone w ziemi, aby rosnąć. Warzywa i owoce uprawiane na dachu biurowca sieci Carrefour trafiają do jego pracowników biurowych oraz do lokalnego marketu Carrefoura.

W innym miejscu, w Villiers-en-Bière, Carrefour posadził warzywa i owoce na bardzo małej powierzchni. Villiers-en-Bière ma również ogród o powierzchni 1200 m2, ale jest przeznaczony przede wszystkim do celów edukacyjnych.

Owoce i warzywa mają być też uprawiane w 2018 r. w ogrodzie nowego sklepu Carrefoura w Boulevard de Charonne w Paryżu. Firma Agripolis jest partnerem sieci Carrefour w tych trzech projektach. Carrefour zamierza również założyć ogród z warzywami i owocami na 6 tys. m2 w Mérignac w pobliżu jednego z hipermarketów.

Oprac. na podstawie tekstu "Carrefour tries urban agriculture" z retaildetail.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM