Burze nad Polską. Możliwe ulewy, gradobicia a nawet trąby powietrzne

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 18 czerwca 2016 10:45

Burze nad Polską. Możliwe ulewy, gradobicia a nawet trąby powietrzne Apogeum burz nastąpi na początku przyszłego tygodnia. W całym kraju mogą być one gwałtowne / fot. pixabay

Przed nami najbardziej gwałtowne burze od początku tego roku, a być może również na tle ostatnich kilku lat. Będą podtopienia, gradobicia, wichury, a nawet trąby powietrzne - informuje twojapogoda.pl.

Układ niżowy niesie ze sobą skrajnie różne masy powietrza. Na styku ścierających się mas powietrza piętrzyć się będą masywne chmury burzowe cumulonimbus, które przyniosą burze, które mogą być gwałtowne, nie tylko z ulewami, gradem i wichurami, lecz nawet trąbami powietrznymi.

W sobotę (18.06) na zachodzie, północy i południowym wschodzie przejdą burze, najsilniejsze w regionach zachodnich. Na południu, wschodzie i w centrum powinno być sucho i słonecznie. Temperatura wyniesie od 21 stopni na północnym zachodzie do 26 stopni na południowym wschodzie.

W niedzielę (19.06) na baczności powinni się mieć zwłaszcza mieszkańcy regionów północno-wschodnich i południowo-wschodnich. Tam burze będą odznaczać się największą intensywnością. Oprócz ulewnego deszczu i gradu może także pojawiać się niszczycielski wiatr w postaci szkwału lub nawet trąby powietrznej.

Apogeum burz nastąpi na początku przyszłego tygodnia. W całym kraju mogą być one gwałtowne, jednak ich natężenie w województwach południowych, wschodnich i centralnych może powodować szkody na dużą skalę.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM