Brzydkie pomarańcze, czyli hybrydy pomelo i pomarańczy, coraz popularniejsze w Chinach

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 04 marca 2016 16:19

Brzydkie pomarańcze, czyli hybrydy pomelo i pomarańczy, coraz popularniejsze w Chinach Brzydkie pomarańczcze, czyli hybrydy pomelo i pomarańczy zyskują coraz większe uznanie wśród chińskich konsumentów/ fot. shutterstock.com

Brzydkie pomarańczcze, czyli hybrydy pomelo i pomarańczy, zyskują coraz większe uznanie wśród chińskich konsumentów. Choć ich skórka nie jest gładka, to stanowią źródło witamin, antyoksydantów i karotenoidów, które są uznawane za korzystne dla urody – podaje Freshplaza.com.

Cena brzydkich pomarańczy w tym roku jest nieco wyższa, kształtuje się na poziomie 30 yuanów za kilogram. Wysokiej jakości brzydkie pomarańcze w opakowaniu mogą być sprzedawane za 158 juanów za pudełko (około 16 brzydkich pomarańczy w kartonie). Owoce te uprawiane są głównie w chińskiej prowincji Syczuan.

Pomimo faktu, iż w Chinach wzrosła powierzchnia upraw brzydkich pomarańczy w porównaniu do ubiegłego roku, to wciąż tych owoców brakuje. Na skutek wzrostu cen, inni hodowcy sprzedają swoje owoce cytrusowe jako brzydkie pomarańcze. Jak odróżnić autentyczne brzydkie pomarańcze od tych fałszywych?

Na ogół brzydkie pomarańcze są większe. Jeden owoc może ważyć około 200 gramów. Podczas obierania miąższ jest czerwony. Ponadto posiadają chropowatą skórkę, która trudniej odchodzi od owocu. Brzydkie pomarańcze zazwyczaj nie mają nasion, lub ich niewielkie ilości, a fałszywe brzydkie pomarańcze posiadają więcej nasion.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM