Będzie zimno - do Polski napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego

Autor: PAP 03 listopada 2016 09:51

Będzie zimno - do Polski napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego fot. shutterstock.com

Polska znajduje się na skraju niżu znad zachodniej Rosji, ale w ciągu dnia od południowego zachodu zacznie nasuwać się klin wyżowy. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy również śniegu. Na zachodzie Polski po południu stopniowy zanik opadów i miejscami rozpogodzenia. Na pogórzu i w górach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., na wybrzeżu do 7 st., na Podhalu około 1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, od zachodu słabnący, zachodni i północno-zachodni. We wschodniej połowie kraju początkowo porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. Na wybrzeżu wschodnim wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo silny(do 50 km/h), w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy Polski początkowo miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie śniegu. Temperatura minimalna od -2 do 0 st., nad morzem od 1 do 3 st., a w dolinach górskich od -5 do -2 st. Wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

W piątek na zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Na Suwalszczyźnie rano możliwe opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st., 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM