Będzie coraz zimniej, możliwe opady śniegu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 07 października 2015 10:51

Będzie coraz zimniej, możliwe opady śniegu Do Polski zaczęło napływać powietrze znad Arktyki, a to oznacza, że rozpoczęło się zapowiadane przez nas znaczne ochłodzenie/ fot. shutterstock

Do Polski zaczęło napływać powietrze znad Arktyki, a to oznacza, że rozpoczęło się zapowiadane przez nas znaczne ochłodzenie. Musimy się liczyć z nocnymi i porannymi mrozami, popołudniami będzie poniżej 10 stopni, może też sypnąć śniegiem - podaje twojapogoda.pl.

Nadchodzące dni będą słoneczne, jednak już tak ciepło nie będzie. Zmieniła się bowiem masa powietrza. Płynie do nas powietrze prosto znad Arktyki, a to o tej porze roku oznacza zawsze bardzo niskie temperatury.

Już dzisiejszego (7.10) poranka pierwsze powiewy arktycznego chłodu poczuli mieszkańcy wschodnich regionów naszego kraju. Na Suwalszczyźnie zapanował pierwszy w tym sezonie mróz. Temperatura spadła do minus 2 stopni, a przy gruncie do minus 3 stopni.

Począwszy od sobotniego (10.10) poranka mróz panować będzie wszędzie, nadal najsilniejszy będzie na wschodzie. Spodziewamy się nocnych i porannych spadków temperatury do minus 5 stopni, a przy gruncie do minus 7 stopni. Będzie słonecznie i sucho.

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia czekają nas kolejne zmiany w pogodzie. Z południa wkroczy strefa opadów przy bardzo niskiej temperaturze, która przez całą dobę może oscylować poniżej 5 stopni. To oznacza, że możliwe są pierwsze w tym sezonie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM