Będą nowe przepisy dot. norm jakościowych marchwi na eksport

Autor: www.sadyogrody.pl 01 kwietnia 2016 12:22

Będą nowe przepisy dot. norm jakościowych marchwi na eksport fot. pixabay.com

Nowe normy dla marchewek są oczywiście żartem z okazji prima aprilis! Dla przypomnienia treść psikusa zamieszczona jest poniżej... Dziękujemy naszym czytelnikom za zabawę! Za rok szykujemy równie dobrą rozrywkę, a przez resztę dni w roku serwujemy tylko ciekawe i merytoryczne informacje dotyczące ogrodnictwa i sadownictwa!

Europejscy eksperci pracują nad regulacjami prawnymi wobec marchwi kierowanej na eksport. Nowe przepisy mają dotyczyć dopuszczenia do obrotu handlowego zniekształconych korzeni marchwi. W ten sposób urzędnicy chcą zapobiec nadmiernemu marnotrawstwu żywności.

Nowe przepisy dopuszczą do obrotu marchew w różnorodnych kształtach naśladujących zwierzęta i ludzi, powyginane i przerośniętę.

Ma to na celu ograniczenie marnowania żywności, co będzie korzyścią zarówno dla producentów tego warzywa, jak i konsumentów. W ten sposób urzędnicy dają szansę na zbyt gorszego towaru po niższej cenie. Nowe przepisy w przyszłości mają dotyczyć również innych warzyw.

Nieoficjalnie wiadomo, że za wprowadzeniem nowych regulacji są kraje, których produkcja tego warzywa prowadzona jest na szeroką skalę. 

.

.

.

.

prima aprilis! 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM