Asia Seed wprowadza do uprawy rzodkiewki o fioletowym wybarwieniu

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 16 marca 2015 10:16

Asia Seed wprowadza do uprawy rzodkiewki o fioletowym wybarwieniu www.shutterstock.com

Szybki rozwój gospodarki koreańskiej powoduje zmiany w odniesieniu do konsumpcji warzyw. Obecnie dużą uwagę przywiązuję się do ich właściwości zdrowotnych. W związku z tym, stworzono nową odmianę rzodkiewki o fioletowym wybarwieniu.

Fioletowe owoce i warzywa, tj. winogrona, czarna fasola, jagody i czerwona cebula zawierają dużo antocyjanów posiadających właściwości przeciwutleniające, opóźniające procesy starzenia (anti-aging) oraz przeciwnowotworowe. Podobnie jak nowa odmiana rzodkiewki - wyjaśnia hodowca Yoon Su.

Aby wyselekcjonować rzodkiewkę o fioletowym wybarwieniu zebrano i sprawdzono zasoby genetyczne kolorowych rzodkiewek z Chin, Japonii, Europy, Stanów Zjednoczonych i innych krajów w poszukiwaniu konkretnych cech. Proces rozwoju nowych odmian trwa zwykle 8-10 lat, natomiast w Asia Seed udało się skrócić ten okres do 4-5 lat, dzięki dużej puli zasobów genetycznych.

Obecnie rynkiem docelowym dla tego produktu jest Korea Południowa. W Asia Seed opracowywane są nowe odmiany dla potrzeb dystrybutorów, producentów oraz konsumentów. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju koreańskiego rynku rolnego - dodaje Yoon Su.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM