33 proc. dzieci twierdzi, że arbuzy rosną w Polsce

Autor: Metro 31 sierpnia 2015 10:20

33 proc. dzieci twierdzi, że arbuzy rosną w Polsce Od 1 września z półek znikną chipsy, batoniki i słodkie napoje

20 proc. dzieci nie uważa jabłek za zdrową przekąskę, co czwarte sądzi, że soczewica to egzotyczny produkt. 1/3 twierdzi, że arbuzy rosną w Polsce - czytamy w dzienniku "Metro".

Ta niewiedza wcale nie maleje z wiekiem, bo gimnazjaliści częściej niż uczniowie podstawówki uważają, że masło robi się z oleju.

To ciekawe, ponieważ od 1 września z półek znikną chipsy, batoniki i słodkie napoje. Zastąpią je kanapki i owoce. Jest też zła wiadomość: ma być drożej. 

Z półek znikną napoje energetyzujące, chipsy, jedzenie typu fast food takie jak zapiekanki czy dania instant, a także słodycze np. batoniki i słodkie drożdżówki. Ich miejsca zajmą sałatki, warzywa, owoce, surówki, mleko (także smakowe, bez dodatku cukru), jogurty i serki homogenizowane z ograniczoną zawartością tłuszczu oraz płatki śniadaniowe. Warzywa i owoce mają być od razu gotowe do zjedzenia i sprzedawane w całości lub porcjach. Zamiast słodkich napojów gazowanych będą soki, wody, przeciery owocowe i koktajle na bazie mleka, a na ciepło herbata, napary owocowe i kawa zbożowa. Wszystko może być słodzone tylko miodem. 

W stołówkach dzieci przynajmniej raz w tygodniu mają zjeść rybę, a do każdego posiłku dostaną porcję warzyw i owoców.

Czytaj więcej w dzienniku "Metro".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM