19 maja rozpoczynają się jubileuszowe Dni SGGW

Autor: PAP 18 maja 2016 12:45

19 maja rozpoczynają się jubileuszowe Dni SGGW fot. za bip.sggw.pl

Drony, inteligentne ciągniki, porady dietetyczne, żywieniowe i weterynaryjne, pokazy psów rasowych, sokołów, ozdobnych kur, owadów, gadów i pajęczaków, konferencja akwarystyczna wraz z wystawą ryb - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW.

Uczelnia, obchodząca w 2016 r. 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich, udostępni swoje obiekty zwiedzającym od 19 do 21 maja, a w niedzielę 22 maja zaprezentuje się w Łazienkach Królewskich.

Dni SGGW rozpoczną się 19 maja uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi-Peterowi Liebigowi, rektorowi Uniwersytetu Hohenheim w Stuttgarcie w latach 2002-2012.

Dni uczelni mają charakter pikniku naukowego i festynu przygotowanego dla mieszkańców Warszawy i okolic. Każdy z trzynastu wydziałów, studenci oraz przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią przygotowali wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Goście kampusu będą mogli skorzystać m.in. z porad żywieniowych, dokonać pomiaru ciśnienia krwi, masy i składu ciała, wziąć udział w degustacji potraw pochodzących z drzew i dowiedzieć się, jak produkować czystą wodę.

Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowano „leśne miasteczko”, a w nim m.in. egzotyczne i krajowe owady, gady, pszczoły, kury ozdobne czy pokaz sokolniczy. Atrakcjami prawie wszystkich stoisk wystawienniczych będą quizy, krzyżówki, zagadki i różnego rodzaju konkursy, gry komputerowe, zabawy logiczne i łamigłówki.

W programie znalazło się też szkolenie psów policyjnych i psów ratowniczych, pokaz wyszkolenia koni Stołecznej Policji, pokazy sokolnicze oraz „pszczelej brody”. Będzie można kupić kwiaty, sadzonki krzewów i drzew. Pasjonaci sportu zobaczą wielofunkcyjne boisko przenośne i odwiedzą sportowe miasteczko, gdzie rozegra się turniej tenisa stołowego, badmintona, golfa, zawody w ergometrze wioślarskim, trening na rowerach spinningowych oraz biegi sztafetowe.

W zorganizowanych grupach będzie można oglądać Centrum Wodne, Klinikę Małych Zwierząt na Ursynowie oraz Klinikę Koni, stajnie i ujeżdżalnie na Wolicy. Interesującą częścią Dni SGGW będzie III Warszawska Konferencja Akwarystyczna wraz z bogatą wystawą akwarystyczną i licznymi warsztatami. Akwaria i zamieszkujące je zwierzęta będzie można oglądać w budynku Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Na scenie przed Pałacem Ursynowskim wystąpią m.in. Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz odbędą się pokazy grup tanecznych.

W ramach imprezy w konkursie „Start po indeks” tegoroczni maturzyści otrzymają 12 indeksów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdym konkursie dostaną się na ten kierunek studiów, na którym obowiązuje kwalifikacja z konkursowego przedmiotu.

W 2016 roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich. SGGW jest najstarszą szkołą wyższą w Polsce o profilu przyrodniczym. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM