Zbiory warzyw do przetwórstwa w Europie mogą być niższe niż oczekiwano

Autor: BGŻ BNP Paribas 22 czerwca 2016 08:40

Zbiory warzyw do przetwórstwa w Europie mogą być niższe niż oczekiwano W związku z niekorzystnymi warunkami upraw na początku sezonu, występują obawy o poziom tegorocznych zbiorów warzyw do przetwórstwa / fot. shutterstock

W związku z niekorzystnymi warunkami upraw na początku sezonu, występują obawy o poziom tegorocznych zbiorów warzyw do przetwórstwa, szczególnie dotyczy warzyw zbieranych wiosną oraz latem - mówi Mariusz Dziwulski, analityk banku BGŻ BNP Paribas.

Dodaje, że według komunikatu PROFEL (Europejskie Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw) z połowy czerwca br., uprawy warzyw w Europie Zachodniej zostały dotknięte poprzez ulewne deszcze i powodzie.

- Dotyczy to głównych regionów upraw - Francji, Niemiec, Holandii oraz Belgii. PROFEL podaje, że straty w Belgii są nieodwracalne i mogą dotyczyć jednej trzeciej produkcji szpinaku na zbiór wiosenny i kalafiorów letnich. We Francji odnotowano straty w uprawach szpinaku, zielonego groszku czy też fasolki, w Niemczech warzyw liściastych, w tym też szpinaku - tłumaczy analityk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM