Wrocławscy studenci będą prowadzić prace doświadczalne w szklarniach Citronex

Autor: www.glos.up.wroc.pl/www.sadyogrody.pl 24 kwietnia 2016 14:07

Wrocławscy studenci będą prowadzić prace doświadczalne w szklarniach Citronex Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy / fot. PTWP

Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyska partnera naukowego - informuje Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na swojej stronie internetowej.

Grupa Citronex zatrudnia ponad 1000 osób i odnosi sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym w sektorach: logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni i serwisu samochodów ciężarowych, stacji paliw, hoteli, restauracji i supermarketów. Firma jest właścicielem PPO Siechnice oraz olbrzymich szklarni w rejonie Bogatyni. I to właśnie ogrodniczy obszar działalności jest podstawą porozumienia, jakie z Citroneksem podpisał Uniwersytet Przyrodniczy.

Umowę o współpracy, przewidującą m.in. praktyki studenckie w Citroneksie, wsparcie w unowocześnianie produkcji szklarniowej, uczestnictwo w projekcie „Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”, współfinansowanego ze środków EFRR podpisali rektor Roman Kołacz i prezes Artur Toronowski.

Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego prof. Adam Szewczuk i prof. Katarzyna Adamczewska-Sowińska z Katedry Ogrodnictwa podkreślali, że w ramach porozumienia w stacji uczelni w Psarach będą prowadzone prace doświadczalne.

– Podobnie w Siechnicach, gdzie nasze szklarnie zostaną rozbudowane z myślą o stworzeniu innowacyjnego obszaru, gdzie będzie można prowadzić prace badawcze i eksperymentalne. Zależy nam na tym, by Siechnice stały się dużym ośrodkiem badawczym i wdrożeniowym, skąd sprawdzone rozwiązania będzie można przenosić do naszych zakładów w Bogatyni – komentuje prezes Citroneksu - Artur Toronowski.

Więcej w Głosie Uczelni UP we Wrocławiu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM