Ukraina: Zwiększy się areał upraw cebuli, marchwi i białej kapusty

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 16 grudnia 2015 15:17

Ukraina: Zwiększy się areał upraw cebuli, marchwi i białej kapusty Zwiększa się zainteresowanie ukraińskich rolników cebulą, marchwią i białą kapustą/ fot. shutterstock

Zwiększa się zainteresowanie ukraińskich rolników cebulą, marchwią i białą kapustą. Powodem takiego stanu rzeczy są wysokie ceny osiągane przez te warzywa. Eksperci szacują, że wzrost zainteresowania wpłynie na zwiększenie areału tych upraw w następnym sezonie – podaje fruit-inform.com.

W 2016 roku może zwiększyć się powierzchnia upraw cebuli, marchwi i białej kapusty czego potwierdzeniem jest wzrost sprzedaży w firmach nasiennych tych właśnie gatunków.

Jednak jak twierdzą eksperci kapusta jest ryzykownym warzywem do uprawy, a jej ceny charakteryzują się dużymi wahaniami z roku na rok. Jednak z drugiej produkcja kapusty nie jest kosztowna i mimo ryzyka, jej ceny są potrafią być atrakcyjne.

Jednak średnio co trzy lata zwiększają się uprawy kapusty ze względu na wysokie ceny w sezonie wcześniejszym. Często producenci zaczynają uprawiać od razu 100 – 300 ha kapusty, nie zwracając uwagi na to komu sprzedadzą, gdzie zmagazynują i ile zbiorą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM