Tureccy producenci protestowali przeciwko niskim cenom pomidorów

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 09 marca 2016 14:12

Tureccy producenci protestowali przeciwko niskim cenom pomidorów Do protestu stanęło około 2500 producentów pomidorów/ fot. shutterstock.com

Tureccy plantatorzy pomidorów szklarniowych w dzielnicy Seydikemer wyrzucili swoje produkty na głównej nadmorskiej drodze łączącej Antalyę i Muglę, co spowodowało jej zamknięcie. Producenci protestowali przeciwko cenie, która spadła do 50-60 lir za kilogram – podaje serwis freshplaza.com.

W odpowiedzi na niskie ceny oferowane przez hurtownie owocowo- warzywne, do protestu stanęło około 2500 producentów pomidorów. Twierdzono, że handlowcy kupują pomidory w cenie 0,50 – 0,60 lir, a następnie sprzedają je na rynku oraz w sklepach po 3,00 – 6,00 lir za kilogram. Protest wsparli również producenci owoców cytrusowych z dzielnicy Koycegiz.

- Przedsiębiorcy niesprawiedliwie zarabiają na trudnej sytuacji producentów, którzy powinni być wspierani przez państwo. Plantatorzy pomidorów, aby móc kontynuować produkcję, potrzebują dostępu do sadzonek i nawozów - powiedział Kursat Kivrak. Dodał, że turecki rynek potrzebuje stworzenia alternatywnego dla Rosji kierunku eksportu warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM