PARTNER SERWISU

Tureccy producenci protestowali przeciwko niskim cenom pomidorów

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 09 marca 2016 14:12

Tureccy producenci protestowali przeciwko niskim cenom pomidorów Do protestu stanęło około 2500 producentów pomidorów/ fot. shutterstock.com

Tureccy plantatorzy pomidorów szklarniowych w dzielnicy Seydikemer wyrzucili swoje produkty na głównej nadmorskiej drodze łączącej Antalyę i Muglę, co spowodowało jej zamknięcie. Producenci protestowali przeciwko cenie, która spadła do 50-60 lir za kilogram – podaje serwis freshplaza.com.

W odpowiedzi na niskie ceny oferowane przez hurtownie owocowo- warzywne, do protestu stanęło około 2500 producentów pomidorów. Twierdzono, że handlowcy kupują pomidory w cenie 0,50 – 0,60 lir, a następnie sprzedają je na rynku oraz w sklepach po 3,00 – 6,00 lir za kilogram. Protest wsparli również producenci owoców cytrusowych z dzielnicy Koycegiz.

- Przedsiębiorcy niesprawiedliwie zarabiają na trudnej sytuacji producentów, którzy powinni być wspierani przez państwo. Plantatorzy pomidorów, aby móc kontynuować produkcję, potrzebują dostępu do sadzonek i nawozów - powiedział Kursat Kivrak. Dodał, że turecki rynek potrzebuje stworzenia alternatywnego dla Rosji kierunku eksportu warzyw.

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI