Szpinak truskawkowy – rzadkość w uprawie roślin warzywnych

Autor: www.sadyogrody.pl 13 października 2015 09:34

Szpinak truskawkowy  – rzadkość w uprawie roślin warzywnych Owoce mogą byc spożywane w stanie świeżym/ fot. wikimedia commons/cc/by-sa/3.0

Truskawko-szpinak to inaczej komosa rózgowa (Chenopodium foliosum). Roślina ta posiada jadalne liście przypominające szpinak, a także ciekawe owoce o smaku truskawki.

Truskawko-szpinak dorasta do 50 cm wysokości. Owoce pojawiają się od sierpnia do połowy września. Są bardzo atrakcyjne - przypominają truskawki i posiadają słodki smak. Mogą być spożywane w stanie świeżym. Natomiast mięsiste liście przeważnie przyrządza się jak szpinak.

Roślina ta najlepiej rośnie na glebach stosunkowo żyznych, umiarkowanie wilgotnych, zasobnych w próchnicę i składniki pokarmowe. Preferuje stanowiska słoneczne, bądź lekko zacienione. Truskawko-szpinak jest dość popularny w Europie, pochodzi z rejonów klimatu tropikalnego.

Truskawko-szpinak to również roślina ozdobna. Na rynku w ofertach firm nasiennych dostępne są nasiona komosy rózgowej. Siew pod osłony rozpoczyna się w kwietniu, bezpośrednio do gruntu nasiona wysiewa się w maju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM