Rosja importuje ziemniaki z Egiptu, Chin i Bangladeszu

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 18 lutego 2015 13:30

Rosja importuje ziemniaki z Egiptu, Chin i Bangladeszu fot. shutterstock

Zapotrzebowanie na ziemniaki w Rosji jest duże. Wprowadzone embargo jest działaniem także niekorzystnym dla tego kraju. Skąd Rosja importuje ziemniaki w sytuacji, gdy ziemniaki z UE nie mają dostępu na rosyjski rynek? - informuje www.farmer.pl.

663 tys. ton - na tyle wyszacowany jest import ziemniaków do Rosji w ostatnich dwunastu miesiącach (grudzień 2013 - listopad 2014).

Był on o 63 proc. większy w porównaniu z analogicznym okresem poprzednim. Średnia cena w tym imporcie wyniosła 398 euro/t. - czytamy w najnowszym Raporcie Rolnym sporządzonym przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej

Największym dostawcom ziemniaków do Rosji był Egipt (308 tys. ton., 126 tys. ton w poprzednim okresie). Znaczące dostawy importowane były z Chin (wzrost z 56 do 99 tys. ton) oraz Izraela (wzrost z 10 do 80 tys. ton).

W związku z wprowadzeniem embarga Rosja zaczęła także importować ziemniaki z: Azerbejdżanu (49 tys. ton), Bangladeszu (24 tys. ton), Maroka (20 tys. ton), Indii (18 tys. ton) i Białorusi (15 tys. ton).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM