Producenci czosnku z Małopolski zakładają stowarzyszenie

Autor: www.sadyogrody.pl 04 lutego 2016 08:02

Producenci czosnku z Małopolski zakładają stowarzyszenie Stowarzyszenie ma powstać we współpracy z firmą Amplus; fot. shutterstock.com

Producenci czosnku z gmin Słomniki i Radziemice w Małopolskiem chcą założyć stowarzyszenie producentów czosnku. Dlaczego? Bo działając wspólnie mogą zyskać o wiele więcej niż w pojedynkę.

Jak podaje w komunikacie gmina Słomniki, miejscowi producenci czosnku są już po spotkaniu z zastępcą burmistrza Michałem Chwastkiem oraz przedstawicielami firmy Amplus, która działa w branży przetwórstwa warzywno-owocowego. Spotkanie dotyczyło projektu założenia stowarzyszenia producentów czosnku.

Stowarzyszenie ma powstać we współpracy z firmą Amplus, działającą w Wężerowie w Strefie Aktywności Gospodarczej. Pomogłaby ona także w rejestracji czosnku, słynącego w całej Polsce z doskonałej jakości, jako produktu regionalnego oraz w jego szerokiej promocji.

Firma zaopatrująca w warzywa i owoce markety w Polsce i Europie, skupowałaby od rolników, członków stowarzyszenia, czosnek i sprzedawałaby go na szerokim rynku. Obecnie trwają konsultacje z rolnikami z obu gmin, w których uczestniczą przedstawiciele firmy Amplus.

Działanie w stowarzyszeniu pozwala m.in. obniżyć koszty produkcji, wzmacnia konkurencyjność i otwiera szerokie pole do rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM