Prezes grupy Carota: Stawiamy na dywersyfikację produkcji i kierunków sprzedaży (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 stycznia 2016 09:06

Prezes grupy Carota: Stawiamy na dywersyfikację produkcji i kierunków sprzedaży (video) Andrzej Szwaja, prezes grupy producentów warzyw Carota/ fot. PTWP

- Rozważamy możliwość produkowania mikrokapsulacji beta karotenu z marchwi. Prowadzimy rozmowy na temat produkcji kwercytyny z łuski cebuli po to, żeby zdywersyfikować naszą produkcję i kierunki sprzedaży – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Andrzej Szwaja, prezes grupy producentów warzyw Carota.

- Teoretycznie najbardziej perspektywicznymi rynkami eksportu są takie rynki, na których danego warzywa się nie uprawia. Pojemność takiego rynku jest stosunkowo duża, jednak trudność zaistnienia na nim jest ogromna ze względu na to, że polskie produkty rolnicze muszą konkurować z produktami z innych zakątków świata – dodaje.

Według niego, oprócz produktów wysokiej jakości, musimy jeszcze być bardzo konkurencyjni cenowo.

- Głównym argumentem przez który możemy zaistnieć na rynkach jest fakt większych korzyści jaką uzyska ze sprzedaży tego samego produktu odbiorca, który funkcjonuje na tamtym rynku – podkreśla.

Grupa producentów warzyw Carota szuka nowych alternatywnych miejsc sprzedaży. – Nawiązaliśmy kontakty z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Rozważamy możliwość produkowania mikrokapsulacji beta karotenu z marchwii. Prowadzimy rozmowy na temat produkcji kwercytyny z łuski cebuli po to, żeby zdywersyfikować naszą produkcję i kierunki sprzedaży. Przetwarzanie warzyw i owoców w inne produkty niż dżem i mrożonka pozwoli lepiej funkcjonować na rynku produkcji – podsumował Andrzej Szwaja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM