Prezes grupy Carota: Sezon 2015/16 nie będzie udany (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 grudnia 2015 09:09

Prezes grupy Carota: Sezon 2015/16 nie będzie udany (video) Andrzej Szwaja, prezes Grupy Producentów Owoców i Warzyw Carota/ fot. PTWP

W ogólnym rozrachunku, w bilansie całorocznego procesu sprzedaży, pozyskiwania środków i odtworzenia produkcji, obawiam się, że sezon 2015/2016 nie będzie udany – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Andrzej Szwaja, prezes Grupy Producentów Owoców i Warzyw Carota.

Sezon 2015/2016 ze względu na poziom cen, łatwość zbytu produktu i obniżenie wymagań jakościowych będzie satysfakcjonujący dla producentów warzyw. - Jednak w ogólnym rozrachunku, w bilansie całorocznego procesu sprzedaży, pozyskiwania środków i odtworzenia produkcji obawiam się, że takiego sukcesu nie będzie – dodaje.

W przypadku warzyw korzeniowych susza miała bardzo duże znaczenie. – Statystyki wskazują, że spadek plonów nastąpił o 16 proc. ale w ramach tych statystyk podawane są informacje, że polskie gospodarstwa są bogatsze od gospodarstw niemieckich. Jednak te statystyki nie odzwierciedlają prawdy i podobnie jest w przypadku warzyw korzeniowych. Spadek jest na pewno znacznie większy, w graniach nawet 40 proc. – mówi Andrzej Szwaja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM