Polskie pieczarki kolejnym hitem eksportowym

Autor: Polskie Radio 23 sierpnia 2016 11:16

Polskie pieczarki kolejnym hitem eksportowym Dziś już co trzecia importowana pieczarka pochodzi z Polski/ Fot. sadyogrody.pl

Z roku na rok w kraju rośnie produkcja pieczarek. Powoli stajemy się światowym potentatem w uprawie tych grzybów. Dziś już co trzecia importowana pieczarka pochodzi z Polski – podało Polskie Radio.

Polska jest największym producentem pieczarek w Europie i największym eksporterem tych grzybów na świecie. Ich produkcja dynamicznie rośnie, bo Europejczycy polubili nasze grzyby.

Jak tłumaczy Tomasz Smoleński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, pieczarki to hit eksportowy. - Umocniliśmy się na rynku, wcześniej byliśmy na drugim miejscu w Europie po Holandii, teraz jesteśmy pierwszym producentem i eksporterem. Polska produkcja rośnie, mimo embarga na rynek rosyjski. Wygrywamy dzięki konkurencyjności cen i kosztów produkcji – dodaje.

Jak podało Polskie Radio, nasze grzyby są doceniane nie tylko ze względu na niską cenę. Wygrywamy również wysoką jakością.

 Więcej w Polskim Radiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM