Pojawiają się problemy z uprawą warzyw w krajach UE

Autor: BGŻ BNP Paribas 12 lipca 2016 16:45

Pojawiają się problemy z uprawą warzyw w krajach UE Europejskie Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw (PROFEL) w wydanym na początku lipca br. komunikacie, potwierdza informacje o problemach w uprawie warzyw do przetwórstwa / fot. shutterstock

Europejskie Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw (PROFEL) w wydanym na początku lipca br. komunikacie, potwierdza informacje o problemach w uprawie warzyw do przetwórstwa w głównych obszarach uprawy w UE - mówi Mariusz Dziwulski, analityk banku BGŻ BNP Paribas.

Dodaje, że wysoki poziom opadów negatywnie wpłynął na stan upraw groszku a także marchwi i dotyczył takich krajów jak Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania i Dania.

- W niektórych z nich w czerwcu br. odnotowano rekordowy poziom opadów. Stowarzyszenie w komunikacie określiło tegoroczną sytuację upraw jako „najgorszą w ostatnich 40 latach“. Niemniej, jak podkreślono zarówno producenci, jak też przetwórcy, nie są w stanie na obecnym etapie oszacować dokładnego poziomu strat - tłumaczy. 

Jak mówi analityk, oprócz wspomnianych wyżej upraw występują problemy z siewem niektórych warzyw (zielona fasolka) ze względu na trudności w uprawie - głównie dotyczą one opóźnień w siewach warzyw.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM